GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

    Cumhuriyetin ilk yıllarında Ankara’ da başlayan imar çalışmalarında taş ustası olarak çalışan büyüklerimiz, o günkü teknolojik imkanlarla zor koşullarda görev yapmış, Granit hakkında ve taş işçiliğinin bütün meziyetlerini uygulayarak öğrenmiş ve öğreticiliğini de yapmıştır. Granitin üstün özelliklerini, aradan geçen atmış – yetmiş yıllık süreye rağmen koruduğu ve fonksiyonlarını yerine getirdiği görülmektedir. Granit hakkında bilgi Baba mesleğinden dolayı, 50 yıllık birikim gücünü hissettiğimiz granit taşı işleme ve uygulama işini şimdi çok daha modern tesislerde ve modern makinelerle sürdürmekteyiz.

Bu sektördeki 50 yıllık deneyimi ve güçlü referanslarıyla ülkemizin her karış toprağına hizmet vermeyi hedef edinen şirketimiz, özellikle ve öncelikle İstanbul’ un cadde, sokak ve meydanlarındaki 10 yıldır aralıksız yaptığı çalışmalardan ve bu kentin güzelleşmesine verdiği katkıdan dolayı guru duymaktadır.

Şirketimiz, kısa sürede çok mesafe kat etmiş ve etmeye devam etmektedir. Türkiye’ nin her yerine ve başka ülkelere açılmayı başarmıştır ve hizmetlerine devam etmektedir.

Hedefimiz, granit üretiminde ülkemizdeki ilk sıralardaki konumumuzu koruyup, daha da ileriye gitmektir. Fabrikamız İzmir Bergama Organize Sanayi Bölgesi’ nde çok geniş bir alana kurulmuş olup, üretim kapasitemiz günlük 1000 m2 dir. Hedefimiz bunu daha da yukarılara çıkarmaktır. İzmir Kozak’ ta üç, Çanakkale Ezine’ de iki olmak üzere toplam ocak sayımız beştir.

Hedeflerimizden biri de, granitin bir çok çeşidinin içinde yer alarak, bu konuda ülkemizin ve dünyanın taleplerine cevap vermek; diğer bir hedefimiz ise, ülkemizde olmayan farklı renklerdeki, özellikle sihay ve kırmızı graniti blok halinde ithal edip, fabrikamızda işleyip, piyasaya sürmektir.

50 yıllık birikim ve tecrübeyle güçlü Türkiye için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla, CM Granit…

Kullanım Alanları;

Granit, istenilen ölçülerde yakılmış, cilalı ve ham olarak döşem, bina cephesi kaplamaları, bodür ve yağmur oluğu, küp taş inşaat sektöründe ve birçok yerde kullanılmaktadır.

Dünyaca tanınan ve bilinen Bergama, gri granit taşı bir çok sektörde geniş yer tutmaktadır.

Blok olarak çıkartılan granitler ise anıt, abide ve mezar taşlarının yapımında, binalarda temel blokları sütun ve basamak taşları olarak, yollarda kaldırım taşı ve döşeme taşı olarak değerlendirilmektedir.

Granit Hakkında;

 Aşınmaya, basınca, darbeye karşı dayanıklı, güzel renkli ve iyi cila kabul eder.
Atmosfer tesirlerine ve ayrışmaya karşı direnci yüksektir.

Granit taşları yıllar geçmesine rağmen dokusu ve renginden asla ödün vermeyip, dağılma, erime vb. bozuşum özelliklerini barındırmaz.
Granit, sahip olduğu dayanım ve görünüm özellikleri ile en çok tercih edilen doğal taştır.Magmatik kökenli doğal bir taş olduğu için estetik yapısı ve geniş çeşit yelpazesi ile kendini oldukça alıcı kılmaktadır.